اشکودا تا سال ۲۰۲۰ یک خودروی الکتریکی متفاوت عرضه می‌کند

اشکودا تا سال ۲۰۲۰ یک خودروی الکتریکی متفاوت عرضه می‌کند

شرکت اشکودا قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ یک خودروی الکتریکی در کلاسی متفاوت به بازار عرضه کند. این خودروی اسپرت طراحی متفاوتی دارد که اشکودا از آن به عنوان یک هاچ‌بک کوپه SUV یاد کرده است.

همین اتفاق در سال ۲۰۰۷ یعنی ۱۰ سال پیش افتاد؛ زمانی که ب‌ام‌و خودروی لوکس و اسپرت X6 را عرضه کرد و با طراحی متفاوت آن توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند. چراکه این خودرو از نظر کارشناسان و منتقدین به عنوان یک crossover SUV Coupe قلمداد شد و نمی‌شد آن را در یک کلاس مشخص متداول طبقه بندی کرد.

حالا اشکودا هم همین روند را در پیش گرفته که خودرویی با طراحی متفاوت عرضه کند؛ خودرویی که الکتریکی هم است! این خودرو قرار است به عنوان گران‌ترین اتومبیل ساخته شده در تاریخ این شرکت شناخته شود.

از مشخصات این خودرو هنوز اطلاعات زیادی نداریم اما به نظر می‌رسد، اشکودا قصد دارد آن را روی پلت‌فرم MEB فولکس‌واگن طراحی و تولید کند. نام این پلت‌فرم از سرواژه‌های Modularer Elektrobaukasten گرفته شده است. فولکس‌واگن آن را به عنوان یک پلت‌فرم ماژولار برای خودروهای الکتریکی طراحی کرده است. ماژولار بودن این پلت‌فرم باعث می‌شود تا خودروسازهای دیگر آن را خریداری کنند و با‌ کم‌ترین هزینه، آن را روی محصولات خود با کم‌ترین هزینه بازطراحی و تولید کنند.

اشکودا اعلام کرده که از سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفته به دنیای خودروهای الکتریکی وارد شود و اولین مدل الکتریکی محصولاتش را با Superb که یک سدان لوکس است، به بازار عرضه می‌کند. استراتژی این شرکت بر این اساس است که با آماده‌سازی شرایط برای ورود به دنیای خودروهای الکتریکی بتواند جایگاه خود را قدرتمند‌تر از قبل بسازد. از جمله اقدامات اشکودا در سال ۲۰۲۰، عرضه‌ی خودروی الکتریکی با طراحی متفاوت است.

شما آینده‌ی خودروهای الکتریکی را چطور می‌بینید؟

 

منبع: دیجی کالا مگ