جنرال موتورز به جمع شرکت های تولیدکننده خودروهای برقی پیوست

جنرال موتورز به جمع شرکت های تولیدکننده خودروهای برقی پیوست

این شرکت از آغاز تولید خودروی برقی Chevy Bolt در کارخانه خود در Orion Township شهر میشیگان خبر داده و قصد دارد این خودروی برقی را به قیمت 30 هزار دلار به فروش برساند.

باتوجه به اینکه خودروهای برقی فعلا مشتریان خاصی دارند و هنوز نسبتا گران قیمت هستند، این خودرو برای فروش تنها در ایالت های اورگان و کالیفرنیا عرضه می شود. زمان به بازار آمدن خودروی یادشده اواخر سال 2016 اعلام شده است.

به نظر می رسد این خودرو در زمان عرضه به بازار رقیب جدی نداشته باشد. زیرا تسلا یکی از اولین و بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای برقی در جهان قصد دارد اتومبیل برقی جدید خود به نام Model3 را در اواسط سال 2017 به بازار بفرستد.

کارشناسان معتقدند استقبال از خودروی یاد شده چندان زیاد نخواهد بود و بعید است در یک سال آینده بیش از 30 هزار دستگاه از آن به فروش رود. این در حالی است که تا به حال بیش از 400 هزار دستگاه از خودروی تسلای Model3 پیش خرید شده است.

از جمله دیگر شرکت هایی که برنامه های جدی برای تولید خودروهای برقی دارند می توان به بی ام وی، نیسان، بنز وغیره اشاره کرد. خودروی برقی جنرال موتورز می تواند پس از هر بار شارژ تا حدود 380 کیلومتر را بپیماید و بنابراین از بابت اتمام سریع شارژ آن نگرانی جدی وجود ندارد.