خدمات پس‌ از فروش خودروهای برقی در ایران ابهام دارد

خدمات پس‌ از فروش خودروهای برقی در ایران ابهام دارد

به گفته یکی از فروشندگان یکی از نمایشگاه‌های خودروی تهران، هنوز قیمتی برای سوپراسپرت‌ها در نظر گرفته نشده و به‌صورت آزمایشی به نمایش گذاشته شده‌اند. این در شرایطی است که این نمایشگاه‌دار به صمت درباره خدمات پس از فروش این خودروها گفته که «بی‌ام‌و»های هیبریدی واردشده خدمات پس از فروش ندارند.

چند روزی است که چهارقلوهای بنزینی – برقی جدید در یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل پایتخت به نمایش گذاشته شده و رهگذران و حتی ماشین‌بازها را جذب خود کرده است.

بااین‌حال پیش از این نیز پای خودروهای هیبریدی به بازار خودرو ایران باز شده بود. ۳۴ دستگاه مرسدس بنز «اس ۴۰۰»، لکسس و تویوتا کمری هیبریدی و پریوس که هنوز مراحل آزمایشی خود را برای حضور در بازار طی می‌کند. بااین‌حال هرکدام از این خودروها به‌جز مرسدس بنزهای «اس ۴۰۰» و تازه‌واردها، از طریق شرکت واردکننده خود درباره بحث زیرساخت و خدمات پس از فروش پشتیبانی می‌شوند. بر این اساس برخی خودروهای هیبریدی بدون در نظر گرفتن زیرساخت و پشتیبانی خدمات پس از فروش و تنها به خاطر خاص بودن و طراحی منحصربه‌فردشان وارد بازار خودروی ایران می‌شوند که فاقد خدمات پس از فروش هستند. این در شرایطی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت با رویکرد حمایت از ورود خودروهای پاک برای کاهش آلایندگی و بهینه‌سازی مصرف سوخت، اقدام به صفر کردن تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی کرد که به نظر می‌رسد زیرساخت‌های ورود این خودروها در بحث خدمات پس از فروش نیز باید در نظر گرفته شود.