خودروهاي برقي داراي چه ويژگي‌هايي هستند؟

خودروهاي برقي داراي چه ويژگي‌هايي هستند؟


خودروهاي برقي داراي مزايايي نسبت به خودروهاي با سوخت فسيلي هستند که ازجمله آن‌ها مي‌شود به عدم آلودگي محيط‌زيست، سروصداي بسيار کمتر نام برد ولي از معايب بزرگ اين خودرو علاوه بر توان پايين و برد کم مي‌توان به زمان زياد شارژ کردن باطري خودرو نام برد.

خودروهاي برقي به گونه‌هاي مختلفي ساخته مي‌شوند، به‌گونه‌اي که بعضي از آن‌ها داراي يک موتور برقي در محور عقب خودرو هستند و بعضي مدل‌هاي ديگر داراي يک موتور در محور جلوي خود هستند ولي برخي ديگر از نمونه‌ها مثل مدل SLS مرسدس بنز داراي چهار موتور هرکدام براي يک چرخ هستند که تواني در حدود 740 اسب بخار! را توليد مي‌کند.

البته براي زمان زياد شارژ مجدد باتري‌هاي خودروهاي برقي راهکارهايي پيشنهادشده که برخي از آن‌ها شامل سوپر شارژ و يا ايستگاه‌هاي تعويض باتري است، سوپر شارژ بدين گونه است که در ايستگاه‌هايي مخصوص با ولتاژ زياد باتري‌هاي خودروي شمارا در کمتر از 1 ساعت شارژ کنند و ايستگاه‌هاي تعويض باطري نيز بدين گونه است که شما در کمترين زمان ممکن باتري خودروي خود را با يک باتري شارژ شده از قبل تعويض کنيد بدين گونه در زمان نهايت صرفه‌جويي را خواهيد کرد و در غير اين صورت شما بايستي خودروي خود را شب‌هنگام که کمتر مورداستفاده قرار مي‌گيرد را شارژ کند.