خودروی الکتریکی بهتر از تسلا رودستر ساخته می شود

خودروی الکتریکی بهتر از تسلا رودستر ساخته می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت Pininfarina در ماه مارس  از طرح خودروی الکتریکیPFO رونمایی کرد.  این شرکت وعده داد خودروی مذکور قدرتی خارق العاده داشته باشد و تا ۲۰۲۰ عرضه شود.

حال در مصاحبه ای جدید  این شرکت دو تصویر از PFO رونمایی کرده است. همچنین طبق این مصاحبه مشخصات عملکرد خودرو حتی از «تسلا رودستر» هم بهتر است.  بالاترین سرعت این خودرو ۴۰۲ کیلومتر برساعت است  و می تواند در ۲ ثانیه سرعت خود را از صفربه ۱۰۰ کیلومتر برساعت برساند. همچنین PFO با هربار شارژ می تواند مسافت ۴۹۸ کیلومتر را طی کند.

شرکت سازنده وعده داده خودرو ۱۰تا ۱۵ دقیقه پس از اتصال به منبع برق ۸۰ درصد شارژ شود. 

Pininfarina در نحوه جایگذاری باتری در خودرو نیز شیوه متفاوتی را انتخاب کرده است. تسلا و بیشتر خودروهای برقی باتری را در کف اتومبیل قرار می دهند تا فضای بیشتری برای مسافران فراهم کنند. اما این شرکت خودروسازی قصد دارد باتری را در تونلی مرکزی قرار دهد که سبب می شود ارتفاع کف خودرو تا زمین کمتر شود. 

درهمین راستا پیش بینی می شود فناوری های داخل خودرو نیز پیشرفته باشند. البته شرکت تولید کننده اعلام کرده فناوری شرکت های مختلف را با یکدیگر یکپارچه می کند. همچنین در جهت حفظ محیط زیست رنگ خودرو بدون مواد شیمیایی خواهد بود. علاوه بر آن در PFO هیچ گونه چوب طبیعی نیز استفاده نمی شود. 

تخمین زده می شود قیمت این خودرو بین ۲ تا ۲.۵ میلیون دلار باشد.