خودرو دو نفره برقی ایرانی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۵۰۰ تومان هزینه انرژی دارد

خودرو دو نفره برقی ایرانی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۵۰۰ تومان هزینه انرژی دارد

 

 

ارشادی در گفت‌ و گو با فارس اظهارداشت: خودروی برقی برای پیمایش 100 کیلومتر به اندازه 500 تومان برق مصرف می‌کند در حالی که سوخت مصرفی در خودروهای بنزینی برای هر 100 کیلومتر با در نظر گرفتن بنزین لیتری 400 تومان، 4000 تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: در خودروی برقی از 6 باتری 12 ولت یعنی در مجموع 72 ولت استفاده شده است که این باتری‌ها با برق 220 ولت شارژ می‌شوند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد تومانی برای طراحی و تولید نمونه اولیه خودروی برق، تصریح کرد: در حال حاضر این خودروی دو نفره با قیمت 20 تا 24 میلیون تومان قابل تولید است که اگر به تولید انبوه با تیراژ بالای 50 هزار دستگاه برسد، قیمت آن 8 میلیون تومان خواهد بود.

ارشادی گفت: این خودرو قابلیت استفاده در داخل شهر را دارد و تمام قطعات آن ایرانی است.

به گفته وی، تکنولوژی استفاده شده در الکتروموتور خودروی برقی با آخرین تکنولوژی روز دنیا همخوانی دارد و این خودرو دارای 3 سال گارانتی الکترو موتور است.

سازنده خودروی برقی با بیان اینکه در ساخت این خودرو، دانش ساخت الکتروموتور بومی شده است، گفت: بحث ما فروش خودرو نیست بلکه استفاده از آن به منظور کاهش آلودگی هوا است.

وی به شهرداری توصیه کرد که این خودرو را خریداری کرده و به صورت اجاره در اختیار مردم قرار دهد تا مانند دوچرخه از آن در ترددهای شهری استفاده شود.