رونمایی از نسل جدید خودورهای برقی سبک و ارزان

رونمایی از نسل جدید خودورهای برقی سبک و ارزان

نسل جدیدی از خودروهای برقی توسط محققان شرکتی در آمریکا به تازگی رونمایی شده است که مهمترین ویژگی آنها قیمت و وزن اندک است.

باتری خودروهای برقی روز به روز در حال ارتقاست با این حال این دسته از خودروهای دوست دار محیط زیست هنوز نمی توانند مسافت قابل توجهی را با یک بار شارژ باتری طی کنند. این مسأله موجب شده تا بسیاری از مصرف کنندگان نسبت به خرید این دسته از خودروها تردید داشته باشند.

اکنون محققان شرکتی در ارگان آمریکا وارد عمل شده و از محصولی تازه رونمایی کرده اند که کارایی مناسبی در مسیرهای کوتاه و نسبتا طولانی دارد. این خودروی برقی سه چرخ هشتمین و به روزترین عضو خانواده سیستم حرکتی ترکیبی موتورسیکلت و خودروی شرکتArcimoto  به شمار آورد. طی هشت سال گذشته این شرکت مدل های متنوعی در این زمینه ارایه کرده و حالا پیشرفته ترین آنها آماده ورود به بازارهای جهانی است.

در نگاه نخست ممکن است اینگونه به نظر برسد که این وسیله بیشتر یک موتورسیکلت سه چرخ پیشرفته باشد اما نگاهی دقیقتر به جزئیات گویای نکات زیادی از جمله دو صندلی در دو ردیف و سایر تجهیزاتی است که آن را به خودرو نزدیک کرده است.

وزن این محصول خلاقانه تنها ۴۶۴ کیلوگرم بوده و صفر تا ۱۰۰ را نیز در ۷.۵ ثانیه طی می کند. این خودروی برقی تا ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت نیز حداکثر سرعت را دارد. دو موتور برقی نصب شده در قسمت جلویی خودرو نیروی محرکه لازم برای حرکت چرخها را فراهم می کند.

این خودرو به باتری لیتیومی ۱۲ کیلووات ساعتی مجهز است که دو سرنشین و بار آنها را با هر بار شارژ تا ۱۱۳ کیلومتر جابجا می کند. البته امکان نصب باتری ۲۰ کیلووات ساعتی نیز در آن به عنوان آپشن وجود دارد که در این صورت برد حرکتی خودرو به ۲۰۹ کیلومتر می رسد.

 

منبع: خبرگزاری مهر