سازندگان برتر باتری خودروی برقی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵

سازندگان برتر باتری خودروی برقی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵

کسانی که به وضعیت خودروهای برقی علاقمند هستند و آن را پیگیری می کنند احتمالا به بازار شرکت های باتری ساز این خودروها نیز علاقه دارند. شرکت پاناسونیک بعلت تامین باتری خودروهای تسلا در صدر این بازار قرار گرفته است. پس از آن شرکت های AESC و بی وای دی به ترتیب در مقام های دوم و سوم قرار گرفتند.
به گزارش سایت خبری خودروهای برقی[۱] با نگاهی به جدول زیر در می یابیم که شرکت پاناسونیک همواره نبض بازار باتری ها را به دست دارد که یکی از دلایل اصلی آن تامین باتری برای تسلا می باشد و البته تامین باتری خودروهای فولکس واگن نیز در پر رنگ بودن نقش این شرکت در بازار باتری سازان کم تاثیر نیست.
در جایگاه دوم شرکت AESC، سرمایه گذار مشترک نیسان موتورز و NEC قرار دارد و به روند نزولی را طی می کند ( تنها در سه سال نزدیک به ۲۰% از سهم آن در ده بازار برتر افت کرد ). نظر به اینکه نیسان قصد دارد در آینده باتری های خود را از ال جی تامین کند این افت همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.
بی وای دی اما روند خوبی را دنبال می کند و باید ذکر شود که این ارقام شامل خودروهای برقی شرکت و حتی راه حل های ذخیره انرژی که ارقام چشمگیری هم هستند، نمی شود. بی وای دی سهم بازار خود را مدیون پرفروش ترین خودروی برقی خود به نام Qin EV است.
همانطور که مشاهده می شود بقیه آمار موجود در لیست که از طریق سایت EV sales blog به دست ما رسیده دچار افت شدند البته بغیر از ال جی و سامسونگ که به ترتیب تامین کننده ی باتری خودروهای شوی ولت و برخی خودروهای برقی بی ام و هستند.
برخی شرکت های کوچک که پایین لیست قرار داشتند تلاش خود را روی به دست آوردن سهم بیشتر بازار گذاشته و موفق شده اند. برای مثال شرکت وانکسیانگ Wanxiangکه در سال ۲۰۱۴ در جایگاه ۱۱ هم قرار داشته اکنون به مدد موفقیت خودروی Zotye E20 جایگاه هفتم رسیده و با ۲% افزایش خود را در زمره ی ۱۰ باتری ساز برتر قرار داده است.