سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری بنز برای تولید خودروهای الکتریکی در آمریکا

سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری بنز برای تولید خودروهای الکتریکی در آمریکا

شرکت مرسدس‌بنز قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری وارد خاک آمریکا ‌شود. هدف از این سرمایه‌گذاری، تولید اتومبیل‌های الکتریکی اعلام شده است.

در حقیقت، این سرمایه‌گذاری توسط مالک شرکت مرسدس‌بنز یعنی دایملر آ.گ صورت خواهد گرفت. این شرکت آلمانی تصمیم دارد تا نسخه‌ی الکتریکی تمام محصولات شرکت مرسدس‌بنز را تا سال ۲۰۲۲ وارد بازار آمریکا کند. این محصولات تحت عنوان برند جدید EQ  عرضه می‌شوند. دایملر اعلام کرده که بیشتر این خودروها قرار است در خود آمریکا تولید شوند. در همین راستا، دایملر می‌خواهد ۱ میلیارد دلار برای یک کارخانه‌ی ۲۰ ساله در آلاباما، یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا سرمایه‌گذاری کند. یکی از اقداماتی که قرار است در این کارخانه صورت بگیرد، افزایش وسعت محوطه به میزان ۹۳ هزار متر است که شروع پروژه از سال ۲۰۱۸ شروع و تا اوایل سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد. به لطف این سرمایه‌گذاری، ۶۰۰ فرصت شغلی به وجود می‌آید.

شرکت دایملر اولین خودروساز نیست که برای ساخت اتومبیل‌های الکتریکی وارد چنین سرمایه‌گذاری بزرگ می‌شوند. پیش از این شرکت آلمانی، فورد در سال ۲۰۱۵ حدود ۴٫۵ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد. شرکت فولکس‌واگن هم سال پیش وارد سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در همین راستا شد. این‌طور که پیداست، تا سال ۲۰۲۰ شاهد حضور وسیع خودروهای الکتریکی در بازار جهانی هستیم. چند سالی می‌شود که بیشتر خودروسازهای بزرگ جهان برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در حوزه‌ی خودروسازی و منابع تامین انرژی قدم‌های بزرگی برداشته‌اند. شاید به جرات بتوان تسلا را پیشگام تمام خودروسازهای بزرگ دنیا دانست که با همین سیاست‌های هوشمندانه توانست، ارزش بازار خود را بالاتر از شرکت‌های قدیمی‌تری مثل فورد و جنرال‌موتورز ببرد.

حتی همین چند وقت پیش، سایپا هم اعلام کرد که تولید انبوه اولین تیبای الکتریکی را به زودی شروع می‌کند. به نظر شما، در ایران هم می‌توانیم شاهد حضور پررنگ خودروهای هیبریدی و الکتریکی طی سال‌های آینده باشیم؟

منبع: دیجی کالا مگ