شارژ خودروهای الکتریکی با چراغ های LED روشنایی معابر

شارژ خودروهای الکتریکی با چراغ های LED روشنایی معابر

یکی از معایبی که در ماشین های الکتریکی وجود دارد، نبود محل های شارژ برای این گونه خودروها در سطح شهر است. اما خودروسازان همیشه سعی در رفع این معایب دارند و شرکت BMW برای حل این مشکل، دست به ابتکار جدیدی زده است.

این ایده در ظاهر بسیار ساده و نوآورانه است. لامپ های روشنایی معابر رو که حتما دیده اید؟ چه می شد اگر این لامپ ها همانند شارژر عمل می کردند و اتوموبیل شما را شارژ می کردند؟ شرکت intelilight قبلا در این زمینه تحقیقاتی کرده است و حالا شرکت BMW این راهکار را موثر دیده است و روی آن متمرکز شده است.

BMW معتقد است اگر بخواهید در آینده شاهد پیشرفت استفاده از خودروهای الکتریکی باشید، باید زیرساخت های آن را فراهم کنید. یکی از این زیرساخت ها همین به اصطلاح "پمپ سوخت" است. طبق تحقیقات شرکت intelilight این LED های که توانایی شارژ خودروهای الکتریکی را در خود دارند را می توان در محفظه چراغ های روشنایی معابر قرار داد و سپس برای شارژ کردن اتوموبیل های موجود در خیابان از آن ها استفاده کرد. مسلما این شارژ شدن در حین حرکت رخ نمی دهد و بدین گونه خواهد بود که باید زیر آن پارک کنید تا دستگاه شما شارژ شود.

هر چند شاید به نظر برسد که فاصله زیادی تا به کاربردن این فناوری داریم و همینطور هم هست اما در حال حاضر 2 دستگاه از این شارژهای جلوی دفتر مرکز BMW نصب شده است و شما با قرار گرفتن در منطقه مشخص شده می توانید دستگاه خود را شارژ کنید و بها آن را توسط برنامه موبایل تعبیه شده، بپردازید. این فناوری هنوز به تولید انبوه نرسیده است و BMW سال آینده در مونیخ استارت آن را می زند.