پرچم‌داران کنوني خودروهاي برقي و هيبريدي چه کساني هستند؟

پرچم‌داران کنوني خودروهاي برقي و هيبريدي چه کساني هستند؟


پس از دوران طلايي خودروهاي برقي در سال‌هاي 1920 ميلادي شرکت تويوتا به کمک چند شرکت ديگر در سال 1997 براي بار ديگر پا به عرصه توليد چنين خودروهايي گذاشت، ولي اين بار با موفقيت چشمگيري در ژاپن مواجه شد به‌گونه‌اي که توانست تنها در ژاپن چيزي در حدود 18000 دستگاه را فقط در سال اول توليد خود بفروشد و بعدازاين موفقيت ژاپني‌ها، ديگر شرکت‌هاي خودروسازي در جهان شروع به توليد خودروهاي برقي کردند ولي هيچ‌کدام نتوانست به موفقيت تويوتا دست يابد.

جالب است بدانيد که شرکت هوندا براي اولين بار در سال 1999 با خودروي هيبريدي خود پا به بازار آمريکا گذاشت و شرکت تويوتا سال بعد نيز توانست براي خود در بازار آمريکا جا باز کند.

آمار فروش اين‌گونه خودروها تنها در سال 2009 چيزي در حدود 2 ميليون دستگاه بوده است و همچنان با توجه به پيشرفت تکنولوژي و به طبع آن پيشرفت ميزان برد و قدرت اين نوع خودروها بازاري بسيار خوب براي آن متصور مي‌شوند.

البته امروزه علاوه بر شرکت‌هاي بزرگ خودروسازي آسيايي شرکت‌هاي بزرگ اروپايي و آمريکايي نيز باقدرت وارد عمل شده‌اند و رقابت تنگاتنگي را با آسيايي‌ها براي تصاحب اين بازار شروع کرده‌اند.