چراغ‌ خیابانی برای شارژ خودروی برقی طراحی شد

چراغ‌ خیابانی برای شارژ خودروی برقی طراحی شد

 

شرکت آلمانی بی ام و چراغ‌های خیابانی مجهز به سوکت‌هایی برای شارژ خودروهای برقی را طراحی کرده است.

این خودروساز دو نمونه اولیه چراغ‌های خیابانی ساخته که ترکیبی از چراغ‌های LED کم مصرف و دستگاه شارژ این شرکت برای خودروهای برقی هستند.

پیتر شوارزنبوئر، یکی از اعضای هیات مدیره بی ام و در این باره اظهار کرد: در صورتیکه بخواهیم در آینده شاهد حضور بیشتر خودروهای برقی در جاده باشیم، زیرساخت شارژ بی‌سیم برای این منظور ضروری خواهد بود.

بی ام و سال آینده یک پروژه آزمایشی در مونیخ اجرا می‌کند که از شبکه‌های چراغ‌های دولتی استفاده خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرده پروژه آزمایشی مونیخ نخستین چراغ‌های شارژی را نصب خواهد کرد که به زیرساخت شبکه چراغ‌های دولتی متصل خواهند شد و این چراغ‌ها می‌توانند از سوی رانندگان دارای هر مدل خودرویی مورد استفاده قرار بگیرند.

در حال حاضر دو چراغ شارژی در مقابل مقر مرکزی بی ام و متصل شده‌اند و رانندگان می‌توانند از طریق یک برنامه موبایل، برای شارژ خودرویشان پول پرداخت کنند.

بی ام و تعدادی از پیشرفته‌ترین خودروهای برقی از جمله مدل‌های هیبریدی i3 و i8 را طراحی کرده است. با اینهمه خودروهای برقی به عنوان یک رده محصولی به دلیل محدودیت فعالیت، چندان محبوبیت گسترده‌ای پیدا نکرده‌اند. از این رو بی ام و به همراه خودروسازان دیگر در تلاش برای بهبود دانش خود از خودروهای برقی و فناوری مربوط به آن است که می‌تواند به جذابیت این خودروها کمک کند.

بی ام و علاوه بر طراحی چراغ‌های خیابان، در برنامه‌ها و نرم افزارهایی برای کمک به رانندگان خودروهای برقی برای یافتن فضای پارک و ایستگاه‌های شارژ سرمایه‌گذاری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیران بی ام و اخیرا با رقیب آمریکایی خود تسلا موتورز دیدار کرده‌اند تا در مورد قابل دسترس کردن ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مذاکره کنند.