چرا خودروی برقی؟ (2)

چرا خودروی برقی؟ (2)

کاهش هزینه های نگهداری

خودروهای برقی در مقایسه با خودروهای احتراقی هرچند که هزینه ی خرید اولیه ی بیشتری دارند اما هزینه ی نگهداری پایین تری دارند. خودروهای برقی نیاز به روغن موتور، ضد یخ، روان کننده ها، فیلتر هوا و روغن ندارند. تعداد قطعات خودرو برقی نسبت به خودروهای احتراقی ۷۰% کمتر است، بنابراین هزینه کمتری بابت تعویض و تعمیر قطعات وجود خواهد داشت. باتری های خودرو برقی تا ۸ سال و بیشتر گارانتی می شوند و تا ۱۵ سال نیاز به تعویض ندارد.

 

نبود محدودیت و امکانات جانبی

خودروهای برقی بدون هیچ محدودیتی (ابعاد، وزن، امکانات، سرعت، قدرت و …) نسبت به خودروهای دیگر تولید می شود و روز به روز به تعداد آن اضافه می شود و بنابراین گزینه های انتخاب بیشتری در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.خودرو های برقی از لحاظ فنی امکان بیشتری را برای ارتقا ویژگی های خود دارند، به عنوان مثال قدرت موتورهای الکتریکی محدودیتی ندارد و در خودرو قابل استفاده است و یا به واسطه کمتر بودن قطعات، فضای بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

 

دسترسی آسان به منبع شارژ

با وجودی که محل های شارژ سریع یکی از دغدغه های مصرف کنندگان خودروهای برقی است و با برق خانگی یک خودرو تا ۶ ساعت زمان شارژ طول می کشد اما شارژرهای خانگی برای تمامی خودروهای برقی و هیبریدی (دونیرو، برقی-فسیلی)، زحمت پر کردن باک خودرو را در ایستگاه های پمپ بنزین کم می کند. هر خودرو در روز به صورت متوسط کمتر از ۶۰ کیلومتر مسافت طی می کند و مطالعات نشان می دهد که ۹۵ درصد دارندگان خودروها محیط های شهری در هر روز کمتر از ۵۰ کیلومتر طی می کنند. بنابراین با توجه به اینکه هر  متوسط خودروهای برقی تا ۱۶۰ کیلومتر در هر بار شارژ طی می کنند، شارژ در منزل که با برق خانگی هم امکان پذیر است یک امکان مناسب برای دارندگان آن است.