چه تفاوتی بين خودروهای بنزينی و برقی وجود دارد؟

چه تفاوتی بين خودروهای بنزينی و برقی وجود دارد؟

اتومبيل هاي بنزيني داراي يک موتور احتراق داخلي هستند که سوخت را در داخل موتور مي سوزاند و انرژي ايجاد مي کند.

در اتومبيل هاي برقي، يک بسته باتري وجود دارد که از طريق يک کنترل کننده براي يک موتور الکتريکي برق فراهم مي کند و تعيين مي کند ماشين چه مقدار انرژي در هر لحظه نياز دارد.اين موتور الکتريکي گيربکس را مي چرخاند و گيربکس چرخ ها را مي چرخاند.

به عنوان مثال ، يک خودروي بنزيني مي تواند در هر زمان که اراده کند در يکي از ايستگاه هاي سوخت ، سوخت گيري کند.در عوض در خودرو هاي برقي باتري ها بايد به طور منظم چندين ساعت شارژ شوند تا انرژي لازم را داشته باشند.

خودرو هاي بنزيني:
ماشين هاي بنزيني داراي يک موتور احتراق داخلي هستند و آن سوخت را مي سوزاند.

افزايش نيروي حاصل از روند احتراق منجر به حرکت چرخ ها ، و به همين ترتيب منجر به حرکت ماشين مي شود.

با اين حال، اين اتومبيل هاي بنزيني بسيار ناکارآمد هستند و به علت ماهيت طراحي موتور احتراق از انرژي خود را اتلاف مي کنند.

اتومبيل هاي بنزيني دي اکسيد کربن را به عنوان ناسالم ترين آلاينده توليد مي کنند. در همين حال، افرادي که از اتومبيل هاي بنزيني استفاده مي کنند برخي از مشکلات مشترک از جمله اختلاط سوخت بد، مشکلات جرقه و غيره را پيش رو دارند.

ممکن است ناخالصي هايي نيز در سوخت وجود داشته باشد که باعث ايجاد برخي از مشکلات در موتور شود.

با اين حال، خودروهاي بنزيني پادشاهان جاده ها باقي مي مانند.

خودرو هاي الکتريکي:
اتومبيل هاي الکتريکي آخرين فن آوري در صنعت خودرو تا به امروز هستند. همانطور که مردم اشتياق يک وسيله نقليه سازگار با محيط زيست را داشتند، خودرو هاي الکتريکي به عنوان يک راه حل ايده آل براي آنان پا به عرصه گذاشت.

از آنجايي که هيچ آلاينده اي توسط اين ماشين ها به وجود نمي آيد ، اتومبيل هاي برقي به عنوان يک ماشين سازگار با محيط زيست برچسب زده شده اند.

تکنولوژي اصلي مورد استفاده در اتومبيل ها، برقي است که آنها را به يک باتري متصل کرده و توليد انرژي (برق) به رانندگي با يک موتور الکتريکي منجر مي شود.